1. Milliseid e-kursuseid saab lasteaiaõpetaja e-õppena läbida (too vähemalt 3 näidet), et oma IKT pädevusi arendada?
2. Mis keskkonnas kursuseid läbi viiakse (arvesta kõiki kolme, mille kohta näiteid tõid)?
3. Kas sulle jäid silma kursuseid, mida on sarnaste teemadega mitmeid ning kursuseid, mida ei ole üldse, aga mida võiks olla!
4. Kui leidsid kursused, siis kas kursuse eesmärgid ja õpiväljundid olid lihtsalt leitavad ja arusaadavad?
5. Millised on kursustel osalemise tingimused?
1. Digialgus - õpetaja loob ja jagab - koolitus, mis on mõeldud nii lasteaia - kui ka kooliõpetajtele. Siin tutv. kodulehe loomist, interaktiivsete mängude loomist, tänukirjade ja diplomite loomist jne. Välja on toodud vajalikud eelnevad oskused/kogemused. Vastav koolitus annab õpetajatele mõtteid ja ideid kuidas olla kaasaaegne ja loov õpetaja.
koolitus.hits.ee/calendar - nagu juba eelnevast on arusaada, siin on toodud õppeaasta jooksul toimuvad erinevaid koolitusi. Infos on välja toodud koolituste eesmärgid, hinnad, vajalikud eelnevad oskused jne. Õppevormina tuuakse välja kas koolitus on auditoorne või veebipõhine. Kontakttundide puhul ka kohad, kus koolitused toimuvad. Tore on, et haridustehnoloogidele ja õpetajatele on koolitusi, mis on tasuta.
Animatsioon - Lisainfos on ära toodud koolituse toimumine ning veebilink. Antud koolitus toimub e-õppena. Eelduseks on, et õpetajatel on olemas arvutioskus kesktasemel
2. Kursuseid viiakse läbi koolitus keskkondades. Animatsiooni koolitus viiakse läbi http://koolielu.ee/groups/profile/397984/e-kursus-animatsioon-4 Ülesandeid sooritatakse ette antud " Kogukonna lehekülgedel"
3. Usun, et meie iseseisvast tööst tuleb välja ka, et korduvaid kursuseid on mitmeid. Mina leidsin vähe ainult e-õppena läbiviidavaid kursuseid, enamasti kõik on kombineeritud koolitused.
4. Minu väljatoodud koolitustel ja koolituskalendris on õpiväljundid ja eesmärgid kenasti väljatoodud ja lihtsalt leitavad.
5. Tingimusteks enamasti kõikidel välja toodud, et õpetajatel võiks/peaks olema arvuti oskus kesktasemel, isikliku e-posti olemasolu, oskab avada ja hallata mitut veebilehte samal ajal.
2. Teema ja eesmärk: Informatsiooni otsimine/leidmine ning selle salvestamine
- õpetaja õpib kasutama GetWappsi keskkonda ja Google otsingu programmi
- õpetaja oskab luua/ süstematiseerida erinevat (leitud) õppematerjali ehk oskab luua digitaalse järjehoidja
- õpetaja arendab IKT pädevusi
Keskkond ja vahendid: Google, GetWapps. Õpetajatel peab olema interneti ühendusega arvuti
Materjalid: Loon õpetajatele õpetuse Screen-o-Maticu`t kasutades GetWappsi konto loomise kohta. Kuid on võimalus ka kasutada õpetust, mis asub Koolielu portaalis (milleks hakata leiutama, kui jalgratas on juba leiutatud :) ) Kui ise loon õpetuse, siis oleks vajalikeks vahenditeks avruti interneti ühendusega, kõrvaklapid, mikrofon. Sama teeksin Google kasutamise videoõpetuse.
Õpiülesanded: Õpetaja otsib Googlet kasutades lasteaiaõpetajatele mõeldud lingikogud. Õpetaja vaatab läbi GetWappsi konto loomise juhendi ning loob omale konto GetWappsi keskkonnas. Õpetaja kasutab julgelt Google otsingumootorit ning leiab lasteaiaõpetajatele vajalikke veebilehti ja linke. Õpetaja süstematiseerib leitud materjali alateemade kaupa (kunst, muusika, animatsioon, õuesõpe jne).
Alustades uue keskkonna loomisega on tarvis keskkonda luua konto. On ka keskkondi kuhu saab end sisse logida kas Google või FB kontoga.
Koolituse lõppedes analüüsime, mis tekitas raskusi? Mis oli kerge? Mida õpetajad arvavad sellise digitaalse järjehoidja loomisest ning kas see on üldse vajalik?