kolmapäev, 30. märts 2016

Praktika ülesanne 2

Koolituse läbiviimine

Enda jaoks oli koolituse läbiviimine päris põnev tegevus. Pisut pabinat tuleb kasuks, arvan, et mu koolitus õnnestus täiesti.
Hetkeseisuga ma ei ole veel oma koolituse kavale tagasisidet saanud, aga kui see tuleb, siis kindlasti teen täiendusi ning lisan sellekohast infot ka blogisse. Esialgu planeerisin ma koolituse kahele päevale. Pikalt järgi mõeldes, tekkis arvamus, et tegelikult saab ka ühe päevase kontakttunniga hakkama. Hiljem aga pidades nõu kursusekaaslastega tekkis väike kahtlus ning otsustasin siiski kahele päevale koolituse panna. Teine päev jääks siis veel aruteluks ja vaatame kuidas animatsioonid õpetajatel õnnestusid.

Esimese päeva koolitus  õnnestus minu arvates kenasti, kuid probleeme oli ka. Lasteaias arvutites pole Movie Makeri programmi, mis tähendas, et oleksin pidanud seda alla laadima. Proovisin, ei õnnestunud. Miks? Aga sellepärast, et lasteaias on arvutid turvatud. Pöördusin majandusjuhataja poole, kes helistas hoolduspoistele ja minu palvel laeti ühte arvutisse MovieMaker`i programm, et koolitus ikka õnnestuks. 
Koolitusel osales 5 õpetajat, kõik tulid väga lõbusatena ja motiveerituna koolitusele ja usun, et nad ei pettunud. Õpetajad proovivad järgmiseks nädalaks ise monteerida kokku täna tehtud pildid ning siis istume kokku ja vaatame kuidas õnnestus. Lubati rahulikult ise maha istuda ja pusida MovieMakeri programmiga. 

Õpetajatele koolitus väga meeldis. Õpetajatele meeldis ka see, et meid oli korraga vähe. Koolituse käigus arutlesid õpetajad, et sama koolitust võiks teha ka teistele õpetajatele kes täna osa ei võtnud.

Õpetajate tagasiside:


  • Koolitus oli väga lihtne ja arusaadav, toredate ise koostatud näidetega. Varem tundus animatsiooni tegemine väga keerulise ettevõtmisena, nüüd ma tean, mida vaja on ja tundub täitsa lihtne ja põnev ka. Soovin juba proovima hakata.  Aitäh koolitamast.
  • Mulle väga meeldis ja tegelikult ei olegi midagi rasket. Ainult tuleb ise läbi teha ja katsetada. Seletasid piisavalt hästi, et aru saada. Teinekordki palun midagi põnevat meile õpetada. Kindlasti katsetan seda ka lastega.
  • Uute teadmiste omamine ja praktiline töö vaid rikastavad õppetegvuste mitmekesisemaks muutmist. Lastele on animatsiooni valmistamine hariv, loov ja nauditav tegevus. Keeruline tundus praktiline osa arvutiga, see kõik vajab läbi tegemist, et saada soovitud tulemus. Meeldis põnevus, loovus, harivus koolituse juures. Koolituse käigus tekkis suurem huvi teema vastu.
Koolituskava sai täiendatud. Lisasin juurde Sirle Pall`i loodud animatsiooni loomise juhendi. Koostöös Sirlega pidades läbirääkimisi, jõudsime kokkuleppeni, et võin kasutada Sirle loodud animatsiooni abimaterjali oma koolituskavas. Aitäh Sirle põhjaliku materjali eest. Lisasin juurde veel oma loodud PowerPointi esitluse (osaliselt kasutasin koolituskavas Linda Helene Sillati loodud materjali.

esmaspäev, 28. märts 2016

Iseseisev töö 3 - Praktika lasteaia arengukava analüüs

1. Link oma praktika lasteaia arengukavale (kus see on kättesaadav)

Lasteaia Kaseke arengukava 2014-2016

2. Leia oma praktika lasteaia arengukavast - ANALÜÜSI OSAST

tugevused ja parendus - ettepanekud - haridustehnoloogia aspektist


  • Eestvedamine ja juhtimine, sealhulgas strateegiline juhtimine
  • Personalijuhtimine
  • Koostöö huvigruppidega - ressurside juhtimine
  • Õppe - ja kasvatusprotsess

3. Vaata oma praktika lasteaia arengukava VISIOONI, MISSIOONI, VÄÄRTUSEID

  • Leia nendest seosed IKT-ga otsesed või varjatud
  • Eesmärk - leida üles just need seosed, milles tuleks kokku leppida, kuidas neid tõlgendatakse ja aru saadakse
NT kui elukestev õppe, uuenduslikkus - siis kas sinna alla kuulub ka kaasaegne IKT vahendite kasutamine ja kuidas neid mõistetakse?

4. Leia oma praktika lasteaia arengukavast: uueks perioodiks sõnastatud tegevused+eesmärgid, mis seotud IKT-ga

  • Eestvedamine ja juhtimine - personalijuhtimine
  • Koostöö huvigruppidega
  • Ressurside juhtimine
  • Õppe - ja kasvatusprotsess
5. Kirjuta kokkuvõttev analüüs, kuidas on/võiks olla IKT osa sinu praktika lasteaia arengukavas sees, millistes punktides ning mis parendustegevusi lasteaed planeerib, kuidas?

Kokkuvõtvalt võib öelda, et lasteaias olukord on hea. Kuna igas rühmas on arvuti ja interneti ühendus, siis võiks tulevikus rohkem panna rõhku IKT alastele koolitustele õpetajatele, seda tuua välja ka lasteaia arengukavas.
Analüüsi osas tuuakse välja juhtkonna avatust uuendustele, mis on positiivne. Leian, et siia võiks kuuluda punkt õpetajatele ja ka juhtkonnale IKT alaste koolituste pakkumise näol. Dokumentatsiooni uuendamine ja korrastamine kuulub juhtkonna kompetentsi, mistõttu vajab ka juhtkond IT vallas täiendamist. Nõuab ju see töö samuti IKT kasutamist.
Varjatult võib leida punkte, mis seostuvad IT valdkonnaga.
Personalijuhtimise all on toodud välja enesetäiendamise koolitused, seda ka õpetajate abidele - pedagoogiliste koolituste võimaldamine. Edaspidi võiks arengukavas siin all olla välja toodud milliseid koolitusi silmas peetakse.
Õppe - ja kasvatustöö all on lõimitud õppe-ja kasvatustegevus. Arengukavas võiks/peaks olema otse öeldud ka näiteks meedikasvatus, mida hetkel arengukavas võib välja lugeda varjatud moel.
Koostöö huvigruppidega , ressursid võib samuti varjatud kujul välja lugeda. Leian, et ka lapsevanemad vajavad koolitusi IKT kasutamise võimalustest lasteaias. Antud hetkel on vanematel väga vale arusaam lasteaias arvuti kasutamisest.
Arengukavas parenduste osas võiks/peaks otseselt välja tooma IKT alased koolitused. Plaanis on ka kahe vana arvuti välja vahetamine, mis on positiivne ning kenasti välja kirjutatud.
Täna on lasteaias hea olukord. Õpetajad on saanud eLasteaia kasutamise koolitust. Ees on ootamas õpingute raames koolitus õpetajatele Animatsiooni loomine lasteaias. Igas rühmas on arvuti ja interneti ühendus. Lasteaias on olemas üks dataprojektor, mida kahjuks ei kasutata töös lastega (puudub õpetajatel julgus ja oskus).